Vítejte na stránkách městyse Lázně Toušeň

František Jampílek

Kalendář akcí
Nepřehlédněte
08.06.2021: Florián - zpravodaj
Florián - zpravodaj městyse pro květen-červen 2021 najdete ke stažení zde.
Fotografie z akcí
YouTube kanál
Info z regionu
Spisy z historie obce
I. kronika městyse Toušeně

Kniha pamětí městečka
Toušeně 1907-1961
Toušeňský Myšák
Nejčtenější

Neexistují vhodná data!

Počasí
Počasí zítra Počasí pozítří Počasí popozítří Počasí za tři dny
Zdroj: MeteoPress.cz
Okolní kina
Jízdní řády

Komentáře

ke článku: Co je nového na úřední desce
ze dne 28.12.2010, autor článku: Michal Nováček

Titulek: Reakce na poplatky na vesnici a vyhody s zivotem na vesnici spojene. - 09.03.2011 17:08:26    Reagovat
Autor:   [lazenskobcan] - lazensky obcan - (lazensky.obcan@centrum.cz)
Vážená paní starostko,

Ticho sice léčí, ale kde ho najít.

Tím hlavním důvodem, proč člověk upřednostní život na vesnici před městským ruchem je, jak již napovězeno, vesnický klid a pohoda, resp. Ticho.

Proto se ptám:

Co se sousedem, který se rozhodl otevřít si (dá se říci) v tiché obydlené vesnické zóně Truhlářství? Takže cirkulárka běží téměř celý den.

Hluk jako faktor životního prostředí.

Nadměrný hluk zaujímá v řadě faktorů ohrožujících naše životní prostředí stále důležitější místo. Hluk se přeci řadí hned za znečištění ovzduší a ochranu povrchových vod. Přestože nikdo nepochybuje o tom, že hluk je zlo, které člověku škodí, je většina lidí zároveň přesvědčena, že konkrétní hluk, který sama produkuje, nebo o jehož vzniku či šíření rozhoduje, ještě není tak závažný, aby bylo třeba se opravdu účinně snažit ho potlačit. Je to pochopitelné, neboť většina hluků, s nimiž se setkáváme se neprojevuje bezprostředně bolestí nebo viditelnou poruchou funkce naší tělesné sousta
Titulek: ...pokracovani(1) - 09.03.2011 17:11:21    Reagovat
Autor:   [lazenskobcan] - lazensky obcan - (lazensky.obcan@centrum.cz)
Je to pochopitelné, neboť většina hluků, s nimiž se setkáváme se neprojevuje bezprostředně bolestí nebo viditelnou poruchou funkce naší tělesné soustavy. Účinek hluku je navíc individuálně různý podle osoby, na kterou působí. V současné době je na škodlivé účinky hluku zaměřena pozornost mnoha odborníků v oblasti zdravotnictví. Stejně tak se měřením a snižováním hluku zabývají stále větší skupiny odborníků různých profesí. Jednou z nejzávažnějších vlastností zvuku a hluku je, že se šíří na poměrně velké vzdálenosti, stovky metrů i více. Za určitých podmínek se může akustické vlnění odrážet, lomit a ohýbat. I když např. působí pouze jeden zdroj hluku, může obklopit naše místo pobytu v důsledku uvedených efektů akustická energie tak, že není možno předem určit, kde je zdroj umístěn. Postihuje tedy nejenom toho, kdo zdroj obsluhuje, ale i osoby, které se zdrojem nemají nic společného a pro něž je hluk nežádoucí a zbytečný. Jako výstižný příklad je možné uvést zvuk cirkulárky – jejím hluk
Titulek: (2) - 09.03.2011 17:12:25    Reagovat
Autor:   [lazenskobcan] - lazensky obcan - (lazensky.obcan@centrum.cz)
Jako výstižný příklad je možné uvést zvuk cirkulárky – jejím hlukem není exponován pouze uživatel, ale řada lidí na ulici či v obytných budovách. Ve volném terénu může pouze i běžný dopravní prostředek svým hlukem zamořit území o ploše několika čtverečních kilometrů.

Důsledkem toho byly přeci nařízením vlády č. 148/2006 Sb. o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací stanoveny hygienické limity hluku. Resp. Hygienické limity hluku v chráněném venkovním prostoru staveb a v chráněném venkovním prostoru. Občanský zákoník dále obsahuje výčet případů, které nesmí obtěžovat nebo ohrožovat sousedy. Mezi nimi je i povinnost vlastníka neobtěžovat své sousedy nad míru přiměřenou poměrům hlukem.

Je mnoho analýz, zabývajících se zdravotními účinky hluku. Je třeba podotknout, že definice nadměrného hluku se týká obydlených oblastí.

Proto se znovu ptám:

Co se sousedem, který se rozhodl otevřít (dá se říci) v tiché obydlené vesnické zóně Truhlářství? Takže cirkulárka běží

 
Tyto stránky jsou generovány a spravovány pomocí redakčního systému phpRS
Design: MN - Obsah: uvedení autoři - © 1999-2019
Všechna práva vyhrazena - All rights reserved
Prohlášení o přístupnosti stránek - Pravidla pro používání cookies - Kontakt na správce stránek